Polyurea Ankara
Written by yalitim

Çatı İzolasyonu

Çatı izolasyonu ile çatı kaplama senelerdir süre gelmekte olan en önemli ihtiyaçların başında geliyor. Çatı izolasyonu polyurea metodu ise Türkiye’de yaklaşık olarak 5 senedir yapılmakta ve şu ana kadarki en doğru ve en problemsiz çözümleri sunmuş olduğu görülmektedir. Pek çok metot çatı kaplama da denenmiştir fakat kısa bir süre sonra tahribat ve akıntı meydana gelmiştir. Sprey çatı izolasyonu polyurea sayesinde pek çok problemin önüne geçilmiş ve mukavemet gücü oldukça yüksek olan uzun süreli kullanım için uygun bir uygulama sağlanmış olmuştur.

Çatılarda en fazla yaşanan sorunlar ek kısımlarında sızma ve akma oluşması gibi sorunlardır. OSB üzeri membran kullanımlı olan çatılar, öndüline kullanımlı olan çatılar ve kiremit kullanımlı olan çatılar gibi bütün çatılarda mevsim koşullarından dolayı meydana gelen hareketlilik sebebi ile ek kısımları su alır. Su sızıntısını engelleme için bu tür çatı modellerinde pek çok tedbir alınmış olsa da yeterli gelmemekte ve çok kısa süreli olan çözümler sağlamaktadır. Yağmur suları asitlerine karşı su sızıntısını engelleme için pek çok çözüm belirli bir zaman sonra çözülerek karşı koyamaz ve sızma meydana gelir. Çatı izolasyonu polyurea suya dayanıklı özellikte olduğu için çözülme olmaz ve bu gibi sorunlara kesinlikle engel olur.

Polyurea izolasyon su sızıntısını engelleme konusunda en iyi çözümdür. Polyurea çatı izolasyon yüksek seviyede UV dayanımı %500’e kadar esneme ve kopma özelliği sayesinde çatınızda yüksek oranda direnç sağlar. ​​​​

Poliüre Su Yalıtımı Uygulama Resimlerimiz

Poliüre Su Yalıtımı Uygulama Videolarımız