Epoksi
Written by yalitim

Epoksi Kaplama

Epoksi son yıllarda uygulanan, zemin yüzeylerine belli bir aşamada gerçekleştirilen ve kullanım açısından büyük avantajlar sağladığı için müşteriler tarafından yoğun şekilde başvurulan zemin kaplama çeşididir. Epoksi kaplama yapımında kullanılan epoksi, belli bir sıcaklıkta sertleşme özelliğine sahip olan ve bu özelliğini yitirmeyen yapıştırıcı grubu içerisinde yer alan kimyasal bir reçine çeşididir. Zemin ile yüksek tutuculuk gösteren bu reçine toz tutmayan pürüzsüz bir yüzey elde edilmesinde önemli rol oynamaktadır. Temizlenen zemin üzerine ara kat ve son kat şeklinde uygulanan epoksi kaplama kolay temizlenebilen özelliği ile işyerlerine, tesislere büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Kimyasal bir madde olan epoksi uygulandığı yüzeylere dayanıklılık ve aşınmalara dirençlik kazandırmaktadır. Epoksi zemin kaplama ankara merkezli firma, parlak ve sağlam zemin isteyenlerin başvuracağı adres olmaktadır. Anti bakteriyel özelliğin arandığı hastaneler, gıda üretim fabrikaları, ilaç deposu yapan işyerleri epoksi zemin kaplama ankara merkezli firmadan teknik destek almaktadır. Yüksek sıcaklığa dayanıklılık göstermesi, toz tutmaması otomotiv sektöründe, endüstriyel fabrikalarında aranan bir nitelik olmaktadır. Günlük yoğun insan sayısının geldiği mekanlar çabuk kirlenmekte ve zeminin sıklıkla kullanılması aşınmalara neden olmaktadır.

Okullar, dersaneler, öğrenci yurtları bu gibi mekanlardır ve sık sık kimyasal maddeler kullanılarak temizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Epoksi zemin kaplama ankara  çevresinde uygulanan bu metotla kimyasal maddelere dayanıklılık ve su yalıtımı epoksi kaplama ile sağlanmakta ve bu tür mekanlarda rahatlıkla tercih edilmektedir.