Epoksi
Written by yalitim

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplaması

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplaması, zemin yapıştırmada kullanılan tutturma kuvveti yüksek kimyasal bir maddedir. Epoksi self leveling zemin kaplaması yeni betonarme yapılarda kullanılan ya da zamanla deforme olmuş, çukurlaşmış, zarar görmüş beton yüzeylerinin düzleştirilmesi, parlak bir görünüm sağlaması ve kolay temizlenen, aşınmaya dayanıklı bir yüzey elde edilmesi amacıyla uygulanan zemin kaplama çeşididir. Epoksi self leveling zemin kaplaması uygulamasının en büyük özelliği ve avantajı kolay şekilde temizlenebilmesi ve toz tutmayan bir yapıda olmasıdır. Günlük kullanımının yoğun olduğu zeminler zamanla aşınmakta ve restore edilmesi gerekmektedir.

Zemin kaplamanın bu türü kimyasal aşınmalara ve deformasyonlara karşı güçlü ve direnç gösterebilen uzun süre kullanılabilen bir kaplama çeşididir. Bu sayede yoğun kullanım olan bölgelerde yeniden restore yapılması gibi masraflar çıkarmadığı için ekonomik kayıpları önlemektedir.

Zemin kaplamanın bir türü olan epoksi self leveling zemin kaplaması, yapışma oranı yüksek, toz tutmayan, su geçirmeyen ve kolay temizlenebilen pürüzsüz yüzeylerin oluşmasına olanak sağladığı için kullanım alanları oldukça geniştir. Hastanelerde, geniş tekstil atölyelerinde, plastik üretim yapılan firmalarda, otomotiv tesislerinde, kimyasal madde üreten fabrikaların zemin kaplamalarında, sergi ve konser salonlarında, ilaç endüstrisinin yapıldığı zemin uygulamalarında kullanılmaktadır.

Hijyenikliğin önemli olduğu ve sağlıklı koşullarda üretim yapılan alanlarda tercih edilen bu zemin kaplama anti-bakteriyel özelliği sayesinde bakterilerin üremesinde ve zeminde barınmasına imkan tanımamaktadır.

 

 

 

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplaması

Epoksi Self Leveling Zemin Kaplaması