Garaj Tavan İzolasyonu
Written by yalitim

Garaj Tavan İzolasyonu

Poliüretan sprey uygulama alanlarından biri olarak kabul edilen ısıtılmayan garaj tavanları ve bodrumlar genellikle alt dairelerde ikamet eden kişilerin sürekli şikayetlerine maruz kalan bölgeler olarak bilinmektedir. Poliüretan köpük uygulaması ısıtılmayan bu bölgelerden gelen soğuk havayı keser ve konforlu bir yaşam alanı sunar.

Poliüretan uygulaması garajlarda en az maliyet ile en fazla verim sağlamaktadır

Bodrum tavanı izolasyonu veya garaj tavan izolasyonu gibi güneş göremeyen alanlarda uygulama doğal rengi sarı olarak kalabilir istenildiği takdirde ise üzerine file gerilerek son kat sıva dahi yapılabilmektedir. Garaj üstü izolasyon ve bodrum tavanı ısı yalıtımında poliüretan uygulamasını tercih etmemizin en büyük nedeni ısı yalıtıma ek olarak b2 sınıfı alev yürütmeyen bir yöntem olmasıdır. Sprey poliüretan uygulaması çok düşük maliyetli bir uygulama olmakla birlikte uygulama her yüzeye sorunsuz bir şekilde mekanik bir sabitleyici veya yapıştırıcıya gerek duymadan haliyle kesme monte etme gibi gereksiz işlemler sizler için kurtarıcıdır. Kısacası poliüretan uygulaması oturulan yapıların garaj, bodrum, sığınak, kömürlük gibi alanların ters tavanlarında en az maliyet ile en fazla verim sağlar.

Poliüretan köpük uygulaması soğuk havayı keser ve konforlu bir yaşam sunar

Poliüretan sprey köpük ısıtılmayan bodrum, garaj tavan izolasyonu üzerindeki dairenin zemininden gelen soğuk havayı kesmesini sağlamaktadır. Garaj üstü izolasyon yönteminde de aynı mantık geçerlidir. Poliüretan sprey köpük yönteminin ek yerinin olmaması avantajını kullanarak yekpare uygulama yapar ve böylece kolon kiriş birleşim noktalarında ısı köprüsü oluşmasına müsaade vermez. Poliüretan sprey bodrum tavanı izolasyonu ve garaj tavan izolasyonu gibi güneş göremeyen ters tavan detaylarında uygulama sonrası bırakılabileceği gibi, istenildiği takdirde ise üzeri aderans artırıcı solisyon yardımıyla file takviyeli sıva yapılarak boyanabilir ve kapanabilir. Garaj tavan izolasyonu hakkında söylediklerimizi garaj üstü izolasyon için de söyleyebiliriz.