surme-yalitim
Written by yalitim

Teras İzolasyonu

Teras izolasyonunda en önemli olan şey; kalebodur yapı, betonarme yapı ve benzeri gibi yapı gereçlerinin teraslarda hiç bir şekilde su izolasyonu sağlamaması sebebiyle su izolasyonu büyük bir önem arz etmektedir.

Terasların kullanım ve yürüyüş yerleri olduğu göz önüne alınırsa, betonarme tablanın su izolasyonuna elverişli olması gereklidir.

Çatı ve teraslarda betonarme tablanın inşaat evresinden sonraki aşamalarda binanın oturması sebebiyle gözle görülemeyen hareketler sebebiyle kılcal çatlamalar oluşmaktadır.

Söz konusu çatlamalar ne kadar iyi bir tabla yapılmış olursa olsun su akıntılarının çok hızlı bir şekilde oluşmasına yol açar.

Çatı ve teraslar su geçirme ihtimalini her şekilde taşır. Su, günümüzde durdurulabilmesi ve engellenmesi en zor olan maddedir. Bu göz önüne alındığında tedbir alınması zorunludur. Su alan yapılar sağlığını kaybeder.

Polyurea ankara kaplama teknolojisi, su izolasyonu işlemi olarak teraslarda hem tabla üzerine hem de diğer yapı kaplamaları üstüne uygulanabilir özelliği vardır.

Polyurea ankara kaplama, oldukça yüksek olan elastikiyet yapısı sayesinde teraslarda meydana gelebilecek çatlakları absorbe edip yapının sağlığını her daim korur.

“Yüksek UV dayanımı özelliği ile her çeşit seramik, kalebodur beton gibi yüzeylerin üstüne uygulanarak binanın ömrü oranında su izolasyonuna direnç sağlar.

Ek bir yer olmaması sebebiyle su kaçabilecek bir yer bulamaz. Teras izolasyonu polyurea mekanik direnci sayesinde, üstünde her çeşit kullanım imkanı

sağlar.

Ralın sahip olduğu renklere göre uygulanabilir özelliği vardır. Bu sebeple uzun seneler dekoratif bir görüntüye sahiplik yapar. Teras izolasyonu polyurea binanın korozyonu bakımından da önem arz eder.

Poliüre Su Yalıtımı Uygulama Resimlerimiz

Poliüre Su Yalıtımı Uygulama Videolarımız